Aktualności

Zakończenie pierwszego szkolenia zawodowego podoficerskiego w garnizonie podkarpackim

Wczoraj, 48 policjantów ukończyło pierwsze szkolenie zawodowe podoficerskie w garnizonie podkarpackim. Szkolenie w formie hybrydowej zorganizowane było przez Szkołę Policji w Katowicach przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W uroczystym zakończeniu wziął udział podinsp. Piotr Stępka I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Wczoraj zakończyła się pierwsza edycja szkolenia zawodowego podoficerskiego w garnizonie podkarpackim. W uroczystym zakończeniu szkolenia, które odbyło się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie mł. insp. Magda Bator, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie insp. Jacek Maślanka oraz przedstawiciel Szkoły Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Wilisowski.

W garnizonie podkarpackim pierwsze szkolenie podoficerskie w nowej formule rozpoczęło się 19 czerwca br. i trwało 15 dni szkoleniowych. Wzięło w nim udział łącznie 48 policjantów pełniących służbę na terenie naszego województwa. W trakcie szkolenia słuchacze doskonalili m.in. wiedzę z zakresu prawa, pracy operacyjnej, psychologii, a także praktycznych umiejętności z pierwszej pomocy, taktyk i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego.

Szkolenie realizowano w formie hybrydowej. Część zajęć prowadzona była przez wykładowców Szkoły Policji w Katowicach w ramach elektronicznego kształcenia na odległość, za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej, natomiast część praktyczną realizowali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wczoraj, wszyscy policjanci biorący udział w szkoleniu zdali pozytywnie końcowy egzamin, uzyskując tym samym kwalifikacje zawodowe podoficerskie. 

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka, pogratulował absolwentom pozytywnego ukończenia szkolenia oraz życzył sukcesów w dalszej służbie.  

  • fot. KWP Rzeszów
  • fot. KWP Rzeszów
  • fot. KWP Rzeszów
  • fot. KWP Rzeszów
Powrót na górę strony