Aktualności

Policyjni jeźdźcy zdobywali nowe doświadczenia na Międzynarodowym Turnieju Mundurowych Formacji Konnych w Łodzi

Data publikacji 09.07.2024

W miniony weekend z okazji XXX-lecia Sekcji Konnej Straży Miejskiej w Łodzi, odbył się IV Międzynarodowy Turniej Mundurowych Formacji Konnych. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych różnych krajów, którzy rywalizowali w szeregu konkurencji, dzieląc się przy tym swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Po raz pierwszy w turnieju wzięli udział funkcjonariusze z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Podkarpacką Policję podczas turnieju reprezentowali doświadczeni jeźdźcy ze swoimi niezawodnymi końmi: mł. asp. Anna Wójcik z koniem Owidiuszem oraz mł. asp. Piotr Surowiec z koniem Gonzo. Obecność na turnieju podkarpackich policjantów z ogniwa konnego jest dowodem na wysoki poziom szkolenia oraz zaangażowania w codzienną służbę. Policjanci zaprezentowali się w konkurencjach, takich jak skoki przez przeszkody oraz w innych widowiskowych pokazach sprawnościowych.

Turniej w Łodzi obfitował z emocjonujące chwile, a podkarpaccy jeźdźcy,  mimo silnej konkurencji, pokazywali się z jak najlepszej strony. Udział w międzynarodowym turnieju był dla funkcjonariuszy nie tylko okazją do rywalizacji, ale przede wszystkim do zdobycia nowych doświadczeń i nawiązywania kontaktów z funkcjonariuszami z innych krajów. Wymiana wiedzy i technik szkoleniowych, a także poznanie różnorodnych metod pracy z końmi, stanowiły cenne lekcje, które z pewnością zostaną wykorzystane w codziennej służbie.

 

Powrót na górę strony