Aktualności

Tryb przyspieszony wobec 58-latka

Data publikacji 25.07.2025

Policjanci z kolbuszowskiej jednostki zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Niwiska, który kierował pojazdem nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na dodatek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Wobec mężczyzny sąd wydał już wyrok. Było to możliwe dzięki wdrożeniu trybu przyspieszonego, a także sprawnej współpracy organów ścigania.

W ubiegły poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wykonywali czynności służbowe z uwagi na akcję ,,Trzeźwy Poranek’’. Po godzinie 6 w Kolbuszowej zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. 

Po przeprowadzeniu dalszych czynności, okazało się, że to nie jedyne przewinienie, którego się dopuścił. Mężczyzna posiadał dwa obowiązujące sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec gminy Niwiska został zatrzymany.

W środę 23 lipca Sąd Rejonowy w Kolbuszowej na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym wydał wyrok skazujący wobec 58-latka oskarżonego o kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, z orzeczonym podwójnym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Sąd skazał kierującego na karę 7 miesięcy pozbawienia wolności, 10 tysięcy złotych. świadczenia pieniężnego i dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że każdy przypadek łamania zakazu kierowania pojazdami spotka się ze stanowczą reakcją organów ścigania. W celu wyeliminowania takich niebezpiecznych zachowań, policjanci będą stosować tryb przyspieszony. Zgodnie z treścią art. 244 kodeksu karnego - kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony