Aktualności

Nietrzeźwy kierujący bmw ujęty przez świadków w Iwoniczu

Data publikacji 17.12.2025

Około 2,7 promila alkoholu w organizmie miał kierujący bmw, który wjechał do przydrożnego rowu w Iwoniczu. Mężczyzna został ujęty przez świadków, którzy zauważyli znajdujący się poza drogą samochód i chcieli pomóc poszkodowanym.

Wczoraj tuż przed północą, policjanci otrzymali informację, że na ul. Floriańskiej w Iwoniczu doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Świadkowie zauważyli znajdujące się w rowie bmw i chcieli udzielić poszkodowanym pomocy.

Kierujący podróżował sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Okazało się jednak, że mężczyzna znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu, dlatego świadkowie odebrali mu kluczyki i zaalarmowali służby.

Po chwili na miejsce przybyli policjanci ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,7 promila alkoholu w organizmie kierującego bmw. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 44-latkowi, a jego samochód został odholowany.

Mężczyźnie grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Powrót na górę strony