Aktualności

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój

Data publikacji 15.04.2026

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności rozboju, do którego doszło w mieszkaniu przy ulicy Małopolskiej. Lokator mieszkania został zaatakowany przez kobietę i dwóch mężczyzn. Jeden z nich groził pokrzywdzonemu nożem. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali dwoje sprawców. Niespełna dobę później, trzeciego. Prokurator przedstawił im zarzut rozboju kwalifikowanego, a sąd tymczasowo ich aresztował.

Do zdarzenia doszło w sobotę 4 kwietnia nad ranem, jednak policjanci o zdarzeniu dowiedzieli się dzień później. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zajmowanego przez niego mieszkania przyszły trzy osoby - kobieta i dwóch mężczyzn. W mieszkaniu pokrzywdzony został zaatakowany. Sprawcy bili i kopali go po całym ciele. Jeden z mężczyzn groził mu także nożem. Po wszystkim zabrali mu telefon komórkowy, srebrny łańcuszek i 120 złotych. Na szczęście obrażenia jakich doznał 32-latek nie zagrażały bezpośrednio jego życiu ani zdrowiu.

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci przystąpili do wyjaśniania okoliczności zdarzenia oraz ustalania tożsamości sprawców. Wykonane przez nich czynności procesowe i operacyjne przełożyły się na wytypowanie osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. 

28-letnią kobietę i 49-letniego mężczyznę, funkcjonariusze zatrzymali jeszcze tego samego dnia, po południu. Po wstępnych czynnościach, oboje trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Policjanci nadal pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem trzeciego sprawcy. We wtorek rano, w jednym z mieszkań w centrum miasta, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Podczas prowadzonych czynności przy 30-latku zabezpieczyli nóż, którym mógł się posługiwać w trakcie sobotniego zdarzenia. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie są dobrze znani policjantom z komendy miejskiej, z uwagi na wcześniejsze konflikty z prawem.

Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał zatrzymane osoby i przedstawił im zarzut rozboju kwalifikowanego.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec całej trójki izolacyjne środki zapobiegawcze. 28-latka spędzi w areszcie tymczasowym najbliższe 2 miesiące, a jej znajomi - 3 miesiące.

Wszystkim grozić może nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Nagranie audio Mówi: podkomisarz Magdalena Żuk

Opis nagrania: Nagranie informacji pt. Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój.

Pobierz plik Mówi: podkomisarz Magdalena Żuk (format mp3 - rozmiar 2.31 MB)

Powrót na górę strony