Młodszy aspirant Daniel Lendzio drugim dzielnicowym w kraju!

Data publikacji 10.10.2004

Spory sukces odniósł młodszy aspirant Daniel Lendzio z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Dzielnicowy Roku 2004". Daniel Lendzio zdecydowanie wygrał wojewódzki finał tego turnieju, który odbył się w...

Spory sukces odniósł młodszy aspirant Daniel Lendzio z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Dzielnicowy Roku 2004". Daniel Lendzio zdecydowanie wygrał wojewódzki finał tego turnieju, który odbył się w Zaczerniu 15 września br. Zwycięstwo w tym finale dawało mu awans do finału krajowego. Zmagania miały miesjce 7 i 8 października w Szkole Policji w Katowicach. Daniel nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań i stanął na drugim stopniu podium.Zawody finałowe składały się z czterech konkurencji - testu wiedzy zawodowej i symulacji zdarzeń, z jakimi dzielnicowy spotyka się najczęściej (rozmowa z interesantem, porada prawna, interwencja w terenie). Po pierwszej konkurencji Daniel Lendzio był ósmy, potem awansował na drugą lokatę i na tym miejscu zakończył konkurs, w którym startowało po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdego województwa. Odebrał wiele cennych nagród, w tym pieniężną od ministra spraw wewnętrznych i administracji. Drugi reprezentant Podkarpacia, aspirant Dariusz Szczur z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, był 22. Opiekunem obu policjantów był podinspektor Arkadiusz Krawiec z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.Młodszy aspirant Daniel Lendzio służy w policji od 6 lat, wcześniej był żołnierzem 6 Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie. Przez cztery lata pracował w Warszawie, od dwóch lat jest dzielnicowycm w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie. Jego rejon służbowy to część osiedla Markiewicza i część Suchodołu. Na zdjęciu młodszy aspirant Daniel Lendzio.