Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie

Data publikacji 03.06.2007

Sławomir Frejowski, policjant z Katowic i policjant z Wałbrzycha Tadeusz Drab zwyciężyli w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym. Mistrzostwa odbyły się wczoraj w Tyczynie koło Rzeszowa. W zawodach wystartowało 90...

Sławomir Frejowski, policjant z Katowic i policjant z Wałbrzycha Tadeusz Drab zwyciężyli w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym. Mistrzostwa odbyły się  wczoraj w Tyczynie koło Rzeszowa. W zawodach wystartowało 90 zawodników z całego kraju. Sławomir Frejowski zwyciężył w kategorii do 49 lat. Zawodnicy mieli do pokonania 100-kilometrowy dystans. 30 kilometrów przed metą 5 kolarzy zorganizowało ucieczkę. Ucieczka się powiodła. Spośród pięciu uciekinierów najlepszym sprinterem na finiszu okazał się policjant z Katowic. Tuż za nim linię mety przekroczył Adrian Frych, strażak ze Szczecina. Trzeci był Piotr Pawłowski, policjant z Sobótki koło Wrocławia. Wszystkie miejsca na podium w wyścigu w kategorii wiekowej  powyżej 49 lat zajęli policjanci. Na najwyższym stopniu stanął Tadeusz Drab z Wałbrzycha. Tytuł wicemistrza zdobył Waldemar Łodej z Rzeszowa, natomiast III miejsce wywalczył Krzysztof  Kozicki, również z Rzeszowa.  Wyścig rozegrano na dystansie 70 km. Zwycięzca wykazał się ogromnym hartem ducha. Zaatakował już na 20 kilometrze i przez 50 kilometrów, aż do mety, samotnie uciekał przed pościgiem. Z grupy, która dotarła do mety po nim najszybciej finiszowali dwaj rzeszowianie. Czytaj także tutaj. W tabelach wyniki: Kategoria do 49 lat, dystans: 102 km 1. Sławomir Frejowski KWP Katowice 2:46:45 2. Piotr Szczepanik KMP Rzeszów 2:46:45 3. Adrian Trych KMPSP Szczecin 2:55:50 4. Piotr Pawłowski KP Sobótka 2:55:51 5. Sławomir Kozłowski SAPSP Poznań 2:56:02 6. Łukasz Rycombel KWP Katowice 2:56:25 7. Marek Wydmuch PSP Ząbkowice 2:56:30 8. Wojciech Budkiewicz KPPSP Świdnica 2:56:31 9. Tadeusz Kubiak KWP Łódź 2:57:21 10. Krzysztof Dzwonek KWP Katowice 2:57:54 11. Dariusz Zięba KGP 3:00:40 12. Jerzy Siwczak KMP Lublin 3:01:02 13. Rafał Burnicki KPP Bytów 3:01:30 14. Krzysztof Polak KPP Stalowa Wola 3:01:59 15. Radosław Sawiński Warszawa 3:02:30 16. Janusz Królikowski Warszawa 3:02:43 17. Adam Sórowiecki KWP Łódź 3:05:02 18. Roman Borowczak KMP Gdańsk 3:10:15 19. Mieczysław Podkalicki SW Ustrzyki Dolne 3:10:30 20. Mariusz Trawka KMP Rzeszów 3:13:58 21. Waldemar Sopek KMP Gdańsk 3:18:30 Mariusz Guzik PSP Świdnica wycofany Kategoria powyżej 49 lat, dystans: 70 km 1. Tadeusz Drab KMP Wałbrzych 1:56:03 2. Waldemar Łodej KWP Rzeszów 2:08:50 3. Krzysztof Kozicki OPP Rzeszów 2:10:45 4. Lucjan Hałoń KMP Rzeszów 2:17:53 5. Tadeusz Dubiel KPP Łańcut 2:18:47 Foto: Krzysztof Rokosz "Super Nowości"