Powodziowe utrudnienia na drogach
Lokalne podtopienia na Podkarpaciu powodują utrudnienia w komunikacji. Choć sytuacja na drogach poprawia się, to wciąż jeszcze wiele dróg jest nieprzejezdnych (najwięcej w powiatach stalowowolskim, tarnobrzeskim i mieleckim). Utrudnienia w ruchu powoduje również osuwająca się ziemia. Podajemy informacje o aktualnym stanie dróg w województwie podkarpackim.
Lokalne podtopienia na Podkarpaciu powodują utrudnienia w komunikacji. Choć sytuacja na drogach poprawia się, to wciąż jeszcze wiele dróg jest nieprzejezdnych (najwięcej w powiatach tarnobrzeskim i mieleckim). Utrudnienia w ruchu powoduje również osuwająca się ziemia. Podajemy informacje o aktualnym stanie dróg w województwie podkarpackim.
Nieprzejezdne są następujące drogi:
- W Wielopolu Skrzyńskim, w powiecie ropczycko-sędziszowskim zamknięta jest droga wojewódzka nr 986 (czynne osuwisko) - czytaj tutaj. Z powodu czynnego osuwiska zamknięta została również droga w miejscowości Nawsie oraz ulica Rzeczna w Ropczycach.
- W powiecie mieleckim w dalszym ciągu nieprzejezdna jest droga W-982 Jaślany - Sczucin (most w Gawłuszowicach). Nieprzejezdne są także drogi powiatowe Gliny Małe - Borowa, Czermin - Ziempniów, Wampierzów - Zabrnie, Padew Narodowa - Kłębów.
- Nadal nieprzejezdna jest część ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, odcinek drogi wojewódzkiej łączącej Tarnobrzeg z Sandomierzem. Wisłostrada w Tarnobrzegu jest przejezdna, choć ruch odbywa się jedną nitką drogi. Zamknięty jest odcinek drogi krajowej 77 z Sandomierza do Gorzyc.
- Na terenie powiatu łańcuckiego wyłączona z ruchu jest droga w Budach Łańcuckich. Ze względu na osuwającą się ziemię zamknięty jest też odcinek drogi w Husowie.
- W powiecie stalowowolskim nadal nieprzejezdny jest odcinek drogi krajowej nr 77 między Stalową Wolą a Sandomierzem. Droga między miejscowościami Dzierdziówka i Skowierzyn jest już przejezdna.
- W powiecie leżajskim nieprzejezdny jest odcinek lokalnej drogi - Kuryłówka - Ożanna.
Okresowo zamykane mogą być też inne, głównie lokalne drogi, decydują o tym sztaby kryzysowe. Policjanci informują wówczas, jak objechać zamknięty odcinek.
Przypominamy - lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii!
Informacje o aktualnej sytuacji na terenie województwa podkarpackiego znajdziesz na stronie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podkarpackiego.
