Aktualności

"Weekend bez ofiar"

Data publikacji 20.07.2010

Wczoraj w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie odbyła się konferencja dotycząca ogólnopolskiej akcji "Weekend bez ofiar". Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego i GDDKiA zapoznali dziennikarzy z ideą tej akcji.

Wczoraj w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie odbyła się konferencja dotycząca ogólnopolskiej akcji "Weekend bez ofiar". Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego i GDDKiA zapoznali dziennikarzy z ideą tej akcji.

 

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar” to akcja, której celem jest wypracowanie postawy dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przez to ograniczenie liczby wypadków. Kampania określona została mianem eksperymentu, ponieważ dzięki niej będziemy mogli przekonać się, o ile można zmniejszyć liczbę ofiar na polskich drogach, jeśli zaangażowanie wykaże całe społeczeństwo. Po raz pierwszy budujemy wielką narodową koalicję dla bezpieczeństwa drogowego! Poza instytucjami państwowymi i mediami, wezmą w niej udział również użytkownicy dróg: kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści.

Akcja wysartowała 19 lipca. Od tego dnia organizatorzy zachęcać będą Polaków, by dołączyli do Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa i jeździli bezpiecznie. Akcję poprzeć można za pośrednictwem strony internetowej www.weekendbezofiar.pl, zostając fanem profilu w serwisie społecznościowym Facebook, a w weekend 6-8 sierpnia 2010 r. – przyklejając na tył swojego pojazdu dołączoną do wybranych tytułów prasowych nalepkę z apelem o bezpieczną jazdę.

 

Na wczorajszej konferencji przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie spotkali się z dziennikarzami naszych regionalnych mediów. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji insp. Józef Gdański i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie nadkom. Zdzisław Sudoł, zapoznali dzienikarzy ze statystykami wypadków drogowych w okresie wakacyjnym w naszym województwie.

 

O tej akcji przeczytasz także na stronie Komendy Głównej Policji

  • Konferencja dotycząca ogólnopolskiej akcji "Weekend bez ofiar"
  • Naklejki towarzyszące akcji
Powrót na górę strony