Aktualności

Polsko - Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku

Data publikacji 01.08.2012

Punkt Kontaktowy z siedzibą w Barwinku 38-450 Dukla Polsko - Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku


tel. +48 47 8283190
fax. +48 47 8283378
e-mail: pk.barwinek@rz.policja.gov.pl

 


 

 

 • Centra Współpracy Służb Granicznych

  W dniach 30 i 31 października br. w Rymanowie odbyło się spotkanie podsumowujące pracę polskich, niemieckich, czeskich i słowackich służb policyjnych, granicznych i celnych w przygranicznych centrach współpracy. Na spotkaniu podsumowano tegoroczną działalność centrów.
   
 • Cztery służby, jedno Centrum na granicy
  Policjanci z Polski i Słowacji, strażnicy graniczni i pracownicy Służby Celnej tworzą nową placówkę, która mieści się w Barwinku, na granicy Polski ze Słowacją. Polsko-Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych ma przyspieszyć i maksymalnie uprościć wymianę informacji między służbami obu krajów.
   
 •  

  Poszukiwany za podwójne zabójstwo odnaleziony w Żylinie

  Poszukiwania 33-letniego mężczyzny, podejrzewanego o zabójstwo dwóch osób, doprowadziły do ustalenia jego aktualnego miejsca pobytu na terenie Żyliny na Słowacji. Błąkającego się po ulicy, agresywnego mężczyznę bez dokumentów, odnaleźli tamtejsi policjanci. Na podstawie wydanego Europejskiego Nakazu Aresztowania rozpoczęła się właśnie procedura związana z jego powrotem do kraju.

  28 grudnia w jednym z domów w Grodźcu w gminie Jasienica, powiat bielski, odnaleziono zwłoki Andrzeja W. lat 60 oraz jego żony Marii W. lat 63. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawcą zabójstwa mógł być mieszkający tam syn zabitego mężczyzny. Natychmiast rozpoczęto nadzwyczajne poszukiwania 33-letniego Aleksandra W. Jego rysopis wraz ze zdjęciem trafił również do naszych kolegów zza południowej granicy.

  8 stycznia właśnie od policjantów z Żyliny na Słowacji, za pośrednictwem Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Barwinku, wpłynęła do nas informacja o odnalezieniu błąkającego się po ulicy mężczyzny bez dokumentów, odpowiadającego rysopisowi poszukiwanemu. Z uwagi na jego irracjonalne i agresywne zachowanie trafił on do szpitala pod opiekę lekarzy.

  Po potwierdzeniu jego tożsamości, policjanci powiadomili o tym fakcie nadzorującą sprawę Prokuraturę Rejonową Bielsko – Biała Północ. Na wniosek prokuratora, Sąd Okręgowy w Bielsku – Białej wydał Europejski Nakaz Aresztowania Aleksandra W. Na tej podstawie rozpoczęła się procedura związana z przekazaniem mężczyzny polskim organom ścigania.
   

  (Informacja KWP w Katowiach opublikowana na stronie Komendy Głównej Policji)

   

 

Powrót na górę strony