"Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014" na Podkarpaciu
W sobotę odbył się "Ogólnopolski Głos Profilaktyki", impreza będąca kontynuacją ubiegłorocznej "Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki". Akcja przeprowadzona w całym kraju miała poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. Inicjatorem tego działania była Komenda Główna Policji.
W sobotę odbył się "Ogólnopolski Głos Profilaktyki", impreza będąca kontynuacją ubiegłorocznej "Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki". Akcja przeprowadzona w całym kraju miała poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. Inicjatorem tego działania była Komenda Główna Policji.
Młodzi ludzie w całym kraju aktywnie włączyli się we wczorajszy Głos Profilaktyki. Podobnie było na Podkarpaciu. W wielu miejscowościach województwa podkarpackiego młodzież, której bliska jest postawa życia w wolności od uzależnień, przemocy i obojętności wzięła udział w akcjach, happeningach i spotkaniach profilaktycznych. Podkarpacka Policja także włączyła się do tej akcji.
W Rzeszowie barwny, głośny korowód przeszedł ulicą 3 Maja na Rynek. Tam o godz. 16 wszyscy wspólnie wybijali rytm wolnych serc. Wśród uczestników byli m.in. Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Sławomir Szczupak i Komendant Miejski Policji w Rzeszowie inspektor Witold Szczekala, a także Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinspektor Piotr Kluz i Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie podinspektor Mirosław Wośko.
Uczestnicy mogli obejrzeć przygotowane przez młodzież z Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie oraz studentów przedstawienia i happeningi. Na scenie wystąpiła grupa teatralna Kwartet Dynamiczny, a miejski autobus linii ,,0” stał się ,,autobusem profilaktyki”, w którym spotkać można było policjantów i wolontariuszy PaT. Gorącej atmosfery spotkania nie popsuła nawet burza i ulewa, która przeszła nad rzeszowskim rynkiem w trakcie koncertu.
Ogólnopolski Głos Profilaktyki w:
- Brzozowie
- Jarosławiu
- Jaśle
- Krośnie
- Kolbuszowej
- Lesku
- Leżajsku
- Łańcucie
- Nisku
- Mielcu
- Przemyślu
- Przeworsku
- Ropczycach
- Rzeszowie
- Sanoku
- Stalowej Woli
- Strzyżowie
- Tarnobrzegu
- Ustrzykach Dolnych


















