"Bezpieczny kierowca i pasażer"
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców wykorzystali jako okazję do niecodziennych kontroli. Ci, którzy popełnili drobne wykroczenia, nie byli karani. Byli zapraszani do symulatora zderzeń. Dzięki temu mogli przekonać się na własnej skórze, jakie mogą być skutki nieprzestrzegania przepisów na drodze.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców wykorzystali jako okazję do niecodziennych kontroli. Ci, którzy popełnili drobne wykroczenia, nie byli karani. Byli zapraszani do symulatora zderzeń. Dzięki temu mogli przekonać się na własnej skórze, jakie mogą być skutki nieprzestrzegania przepisów na drodze.
Policyjna akcja odbyła się wczoraj w Jaśle i Przemyślu. Spotkała się z uznaniem kierowców. Policjanci zatrzymywali do kontroli kierujących, którzy popełniali niewinne z pozoru wykroczenia, np. nie zapinali pasów albo rozmawiali przez telefon komórkowy trzymając go w ręku. Ale tym razem nie byli karani mandatami. Funkcjonariusze pouczali i proponowali symulację zderzenia.
Każdy mógł również obejrzeć policyjny sprzęt a także wyposażenie formacji, które wsparły Policję podczas wczorajszych działań. Były to:
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie,
- Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego,
- Inspekcja Transportu Drogowego,
- Państwowa Straż Pożarna,
- Żandarmeria Wojskowa,
- Izba Celna w Przemyślu.