Trwa "Ostatni weekend wakacji - 2014"
Od wczoraj trwają działania "Ostatni weekend wakacji - 2014". Działania związane są ze wzmożonym ruchem podczas powrotów z wypoczynku. Na drogi wyjechało więcej policjantów ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policyjna akcja potrwa do niedzieli.
Od wczoraj trwają działania "Ostatni weekend wakacji - 2014". Działania związane są ze wzmożonym ruchem podczas powrotów z wypoczynku. Na drogi wyjechało więcej policjantów ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policyjna akcja potrwa do niedzieli.
Policjanci skupiają uwagę na utrzymaniu płynności ruchu na głównych węzłach komunikacyjnych oraz drogach wylotowych z aglomeracji miejskich. Tam, gdzie będą się tworzyły korki policjanci będą podejmować ręczną regulację ruchem.
Podczas akcji funkcjonariusze stanowczo interweniują wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia, kontrolują trzeźwość kierowców i prędkość pojazdów. Zwracają uwagę na: brawurową jazdę, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy i przejeżdżanie na czerwonym świetle.
Zadbajmy wszyscy, aby ten ostatni weekend wakacji był bezpieczny.