Aktualności

Rzeszowskie obchody Dnia Flagi Państwowej

Data publikacji 02.05.2015

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk uczestniczył w wojewódzkich obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyły się na Rynku w Rzeszowie.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk uczestniczył w wojewódzkich obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyły się na Rynku w Rzeszowie.


2 maja obchodzimy Święto Flagi Państwowej. Jest to młode święto, ustanowione w 2004 roku. Uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie rozpoczęły się w południe. Rynek został otoczony biało-czerwoną wstęgą.

 

Przy akompaniamencie orkiestry dętej WSK PZL Rzeszów został odśpiewany hymn państwowy. Kulminacyjnym momentem obchodów było podniesienie na maszt biało-czerwonej flagi. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych oraz służb mundurowych.

 

Na zakończenie uroczystości zgromadzeni mogli wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej WSK - PZL Rzeszów. 

 

Powrót na górę strony