Aktualności

30-latek odpowie za nielegalną uprawę konopi

Data publikacji 06.10.2016

30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego odpowie za nielegalną uprawę konopi i wytwarzanie środków odurzających w znacznych ilościach. Policjanci w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli 30 krzewów i blisko pół kilograma marihuany. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mieli sygnał, że 30-latek z powiatu rzeszowskiego w wynajmowanym domu może prowadzić nielegalną uprawę konopi. Zdecydowali o tym, by sprawdzić te informację.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Podczas przeszukania domu zabezpieczyli 2 słoiki, w których znajdował się susz konopi indyjskich. W trakcie dalszych czynności, na posesji 30-latka ujawnili trzydzieści krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, największe miały około 1,2 metra wysokości. Zabezpieczono również urządzenia i przedmioty służące do prowadzenia nielegalnej uprawy. Susz poddano badaniom, które potwierdziły, że jest to marihuana, w sumie prawie pół kilograma.

Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego usłyszał już zarzuty i częściowo przyznał się do winy. Będzie odpowiadał za wytwarzanie środków odurzających oraz nielegalne uprawianie konopi.  Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Mężczyźnie grozi kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat do lat 15.

 

  • Zabezpieczone rośliny
  • Zabezpieczone rośliny
  • Zabezpieczony susz
    Zabezpieczony susz

Film Zabezpieczone rośliny

Opis filmu: Zabezpieczone rośliny

Pobierz plik Zabezpieczone rośliny (format mp4 - rozmiar 7.81 MB)

Powrót na górę strony