Aktualności

Bezpieczne Wakacje 2016 - uroczyste zakończenie X edycji konkursu

Data publikacji 08.12.2016

Wczoraj w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał X edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2016” oraz konkursu na profilaktyczny spot filmowy. Organizatorem konkursów była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Podczas uroczystego finału laureatom i wyróżnionym w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego oraz w konkursie na profilaktyczny spot filmowy wręczone zostały nagrody i dyplomy. Dodatkową nagrodę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, za wieloaspektowość pracy plastycznej w dziedzinie zagrożeń, otrzymała Dagmara Adamczyk, która zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym, w kategorii wiekowej 10 – 12 lat. Natomiast nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, za podjęcie tematu bezpieczeństwa dzieci podczas prac polowych, otrzymał Dawid Garbacki, laureat III miejsca w konkursie plastycznym w kategorii wiekowej 6 – 9 lat. Wręczone zostały również podziękowania opiekunom autorów zwycięskich prac plastycznych oraz opiekunom autorów zwycięskich spotów profilaktycznych. Wszystkim laureatom konkursów wręczone też zostały torby i kubki z logo kampanii "Dopalacze kradną życie".

W uroczystym finale konkursów uczestniczyli, a także wręczali nagrody, dyplomy i podziękowania:  Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie Bogdan Kaczmar, Dyrektor  Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie Jerzy Jęczmienionka i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Sowa. W spotkaniu wziął także udział Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie Zenobiusz Kajda.

W finale uczestniczyli również członkowie wojewódzkiej komisji konkursowej:  
Jan Krawiec - Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie,
Łukasz Kosiba - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie,
Danuta Bernacka – Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie,
Barbara Gawek – Muzeum Okręgowe w Rzeszowie,
Dorota Rucka – Marmaj - Muzeum Okręgowe w Rzeszowie,
mł. insp. Piotr Kluz –  naczelnik Wydziału Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie,
podinsp. Alina Pieniążek – ekspert Wydziału Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie,
podkom. Elżbieta Siupik – specjalista Wydziału Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie,
podkom. Monika Hędrzak – specjalista Wydziału Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Tematyczne konkursy realizowane były przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W etapie wojewódzkim konkursu plastycznego finalistów wybierano spośród około 230 prac plastycznych, które zostały nagrodzone w etapach powiatowych/miejskich oraz spośród autorów 13 spotów profilaktycznych.

 

 

Powrót na górę strony