Aktualności

Podkarpaccy policjanci włączyli się w akcję "SpoKREWnieni służbą"

Data publikacji 17.03.2017

47 podkarpackich policjantów i pracowników Policji włączyło się w ogólnopolską akcję ,,SpoKREWnieni służbą''. Zebrano łącznie ponad 21 litrów krwi. Akcję honorowego oddawania krwi swoim patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dziś przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie policjanci i pracownicy z garnizonu podkarpackiego oddawali krew w ramach ogólnopolskiej akcji ,,SpoKREWnieni służbą''. Akcja została zainaugurowana 1 marca w rocznicę obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jej celem jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom, które najbardziej potrzebują tego bezcennego leku, ale także oddanie hołdu żołnierzom, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

Rano na parkingu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy Policji honorowo oddawali krew.  

Przez cały marzec na terenie naszego województwa w 9 oddziałach terenowych zorganizowano zbiórkę krwi. Policjanci doskonale wiedzą, jak wielu ludziom jest ona potrzebna. To oni na co dzień są świadkami m.in. wypadków drogowych, w których wielu ludzi ginie, a jeszcze więcej zostaje rannych. Dziś 47 osób oddało ponad 21 litrów tego bezcennego leku.

Zobacz galerię zdjęć


 

Powrót na górę strony