Aktualności

Przedstawiciele służb mundurowych rywalizowali na strzelnicy

Data publikacji 28.04.2017

Przedstawiciele służb mundurowych walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W zawodach strzeleckich, które odbyły się na strzelnicy PZŁ „Bór” w Głogowie Małopolskim, najlepsi okazali się policjanci.

Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych, które odbyły się wczoraj na strzelnicy PZŁ „Bór” w Głogowie Małopolskim, zorganizowało Porozumienie Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego. Jak zawsze były one okazją do doskonalenia umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy oraz popularyzowania sportu strzeleckiego.

Uczestniczyło w nich 12 trzyosobowych drużyn. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele służb mundurowych z Podkarpacia - Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej i Służby Celnej. Uczestnicy zmagali się w kilku konkurencjach, zarówno grupowych, jak i indywidualnych. Najlepsi okazali się policjanci. 

Najlepszym strzelcem w konkurencji dwuboju okazał się funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął Grzegorz Okleja reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Nisku, a trzecie wywalczył Janusz Paziewski z I Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

W zawodach startowała tylko jedna funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Mimo braku kobiecej konkurencji, nie spoczęła na laurach. Otoczona męskim gronem wystrzelała jeden z lepszych wyników tych zawodów.  
 

W klasyfikacji zespołowej na podium stanęły drużyny:

1. Komendy Powiatowej Policji w Nisku
2. Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli
3. Komendy Powiatowej Policji w Rzeszowie

Tuż za podium uplasowali się żołnierze I Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
 
Zwycięzcy otrzymali puchary i medale. Nagrody i gratulacje przyjęli od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Pawła Filipka, asp.szt. Józefa Bąka - Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz Krzysztofa Kawalca - Prezesa Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. 
 

Powrót na górę strony