Aktualności

Egzamin policyjnych wierzchowców

Data publikacji 29.04.2017

W piątek zakończył się egzamin sprawdzający kwalifikacje koni, którymi dysponuje podkarpacka Policja. Wszystkie potwierdziły swoje umiejętności i mogą być dopuszczone do wykonywania zadań przewidzianych dla policyjnych wierzchowców.

W podkarpackiej Policji "służy" pięć wałachów - Winston, Larosan, Empres, Rewal i Gonzo. Wszystkie spełniają wyśrubowane kryteria predysponujące je do wykonywania wszelkich policyjnych zadań.

W czwartek i piątek policyjne wierzchowce przeszły serię sprawdzianów. Komisja wnikliwie obserwowała poziom wyszkolenia koni i jeźdźców. Wszystkie konie potwierdziły opanowanie umiejętności drugiego stopnia. Oznacza to, że mogą być wykorzystywane w służbie patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu oraz do działań w pododdziałach zwartych, związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego.

Czwartek był dniem egzaminu ujeżdżeniowego na parkurze, natomiast w piątek jeźdźcy na koniach sprawdzali ich umiejętności podczas współdziałania z pododdziałem zwartym, z policjantami Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Więcej zdjęć w galerii

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.01 MB)

Powrót na górę strony