Chciał wręczyć łapówkę, żeby uniknąć mandatu - Aktualności - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Aktualności

Chciał wręczyć łapówkę, żeby uniknąć mandatu

Data publikacji 16.06.2017

Policjanci ruchu drogowego z KWP w Rzeszowie zatrzymali do kontroli kierującego oplem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Aby uniknąć płacenia mandatu i punktów karnych, mężczyzna próbował wręczyć im łapówkę. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za próbę przekupienia policjantów grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej, w Głuchowie koło Łańcuta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla vectry. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 25 km/h. Policjanci poinformowali go o popełnionym wykroczeniu drogowym oraz o wysokości mandatu i punktach karnych. 

44-letni kierowca opla powiedział, że chciałby tę sprawę załatwić inaczej, gdyż nie chce mandatu i jak określił  "tych śmiesznych punktów karnych". Policjanci stanowczo ostrzegli, że jego korupcyjna propozycja jest przestępstwem. Mieszkaniec powiatu łańcuckiego sięgnął jednak do portfela, wyjął banknot  100-złotowy i dał go funkcjonariuszowi. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Łańcucie.

44-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia. 

Powrót na górę strony