Aktualności

Podsumowanie działań "Boże Ciało 2017"

Data publikacji 19.06.2017

Wczoraj zakończyły się policyjne działania "Boże Ciało 2017". Policyjna akcja trwała od środy, 14 czerwca. Jak co roku na drogach Podkarpacia pojawiło się więcej patroli, a funkcjonariusze pomagali kierowcom poprzez upłynnianie ruchu i eliminację niebezpiecznych zachowań użytkowników dróg.

Jednym z głównych zadań policjantów było ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczali objazdy, informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach lub ręcznie kierowali ruchem. Funkcjonariusze byli wyczuleni również na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych, zwłaszcza, że właśnie w środę zainaugurowano kampanię "Łapki na kierownicę".

Policjanci interweniowali też wobec kierujących, którzy popełniali wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Wzmożone kontrole dotyczyły również stanu trzeźwości kierujących. Na drogi wyjechali policjanci na motocyklach, a także radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory.

Z podsumowania policyjnych działań wynika, że w czasie długiego czerwcowego weekendu na podkarpackich drogach doszło do 35 wypadków, w których ucierpiały 44 osoby, a trzy zginęły. W ciągu pięciu dni trwania akcji policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 52 nietrzeźwym kierującym.

Do najtragiczniejszych wypadków tegorocznych działań "Boże Ciało" doszło:

  • W środę w Gniewczynie Łańcuckiej, kierowca daewoo tico potrącił 9-letniego chłopca. W wyniku doznanych obrażeń chłopiec zmarł. O wypadku czytaj tutaj.
  • W piątek w Tarnobrzegu na ul. Kwiatkowskiego, kierujący volkswagenem potrącił 62-letniego mężczyznę. Pieszy zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Więcej informacji o wypadku znajdziesz tutaj.
  • W sobotę w Jodłowej, 38-letni kierujący bmw wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł. O tym wypadku czytaj tutaj.

 

Powrót na górę strony