Aktualności

Policjanci z Brzozowa najlepszą parą patrolową na Podkarpaciu

Data publikacji 21.06.2017

Policjanci z Brzozowa zwyciężyli w podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych "Patrol Roku 2017". Wspólnie z policjantami z Ropczyc reprezentować będą garnizon podkarpacki w ogólnopolskim finale, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

We wczorajszym wojewódzkim finale konkursu wzięło udział 21 par patrolowych - po jednej z każdej komendy miejskiej i powiatowej Policji. To funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych. Stawką był tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu i przepustka do ogólnopolskiego finału konkursu "Patrol Roku 2017".

Zmagania konkursowe odbywały się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Funkcjonariusze rywalizowali w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich było strzelanie z broni palnej, potem uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej. Ostatnim konkursowym zadaniem było pokonanie policyjnego toru przeszkód. Umiejętności poszczególnych zawodników oceniała komisja sędziowska, w skład której wchodzili eksperci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Najlepszą parą patrolową na Podkarpaciu okazał się duet z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie - st. sierż. Adam Bąk i sierż. Dariusz Boczar. Wyprzedzili patrol z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach - st. sierż. Konrad Wozowicz i sierż. Grzegorz Sajdak. To właśnie oni będą reprezentować podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się w dniach 13-15 września w Szkole Policji w Słupsku. Trzecie miejsce zajęła para patrolowa z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - sierż. Marek Chruściel oraz post. Wojciech Zieliński.

Wojewódzki finał konkursu swoim patronatem objęli Wojewoda Podkarpacki i Marszałek Województwa Podkarpackiego. Najlepsze pary otrzymały puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie puchary wręczył zwycięzcom insp. Zbigniew Sowa - Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W imieniu Wojewody Podkarpackiego puchary wręczył Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Jakub Dzik, a w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego nagrody wręczyła dr Izabela Fac. W uroczystym zakończeniu konkursu uczestniczyli także przedstawiciele Marszałka Województwa Podkarpackiego - Waldemar Szumny oraz Jerzy Cypryś, przewodniczący Sejmiku Województwa. Organizację wojewódzkiego etapu konkursu wspierał również NSZZ Policjantów Województwa Podkarpackiego.

 

Powrót na górę strony