Aktualności

Poranek z Policją w kinie Helios

Data publikacji 02.07.2017

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uczestniczyli w cyklu spotkań Wakacje z Bobem Budowniczym w ramach Filmowych Poranków w Kinie Helios. Oprócz policyjnego wyposażenia, możliwości zrobienia sobie zdjęcia na służbowym motocyklu funkcjonariusze mówili na temat bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowano w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Jedną z atrakcji Filmowego Poranka było spotkanie dzieci z podkom. Renatą Bednarską oraz podkom. Pawłem Grzesiem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przed kinem dzieci miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz i motocykl, który zaprezentowali funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy miejskiej policji. Chętni mieli możliwość założyć policyjną czapkę i włączyć sygnały błyskowe i dźwiękowe w radiowozie.

Dzisiejsze spotkanie było także doskonałą okazją do tego, by promować bezpieczeństwo. Policjanci mówili dzieciom jak bezpiecznie jeździć rowerem, przechodzić na drugą stronę ulicy i o czym należy pamiętać, aby uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Tłumaczyli, gdzie szukać pomocy, gdy coś złego się wydarzy. Ich rodzicom przypominali jak bezpiecznie przygotować się do wakacyjnych podróży i jak bardzo ważną kwestią jest dbanie o bezpieczeństwo ich pociech, podczas jazdy samochodem. Mówili jak prawidłowo przewozić dzieci i o tym, do jak niebezpiecznych sytuacji może doprowadzić rozmowa przez telefon. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblask od funkcjonariuszy oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Spotkanie zorganizowano w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którego inicjatorem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Powrót na górę strony