Aktualności

Policjanci spotkali się z seniorami

Data publikacji 28.10.2017

Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie włączyli się w organizowany przez rzeszowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych "Dzień Seniora”. Funkcjonariusze opowiadali uczestnikom wydarzenia między innymi o działaniach profilaktycznych, zagrożeniach oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. A wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uczestniczyli w "Dniu Seniora" organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział  w Rzeszowie. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Wyjdź z domu!” W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele instytucji i organizacji, których porady mogą pomoc w codziennym życiu seniorów.

W trakcie spotkania podkom. Monika Hędrzak oraz mł. asp. Jerzy Ossoliński przedstawili zgromadzonym działania profilaktyczne podejmowane przez podkarpacką Policję na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych. 

Policjanci przybliżyli funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazali wszystkim zainteresowanym, jak z niej korzystać i tłumaczyli, w jaki sposób może ona przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Omówili przestępstwa popełniane na szkodę seniorów. Wyjaśnili sposoby działania przestępców na szkodę osób starszych oraz przekonywali ich do właściwych i bezpiecznych zachowań. Pamiętali również o tym, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza, jeśli chodzi o pieszych. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej. Policjanci podkreślali fakt, iż życie i zdrowie człowieka są największą wartością.

 

WP KWP

Powrót na górę strony