Aktualności

"Dzień Odblasków" na Podkarpaciu

Data publikacji 06.12.2017

Dziś "Dzień Odblasków". W związku z tym policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Do działań przystąpili także podkarpaccy policjanci, którzy rozdawali dziś odblaski przedszkolakom.

W ramach działań "Dzień Odblasków" policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie odwiedzili dziś dzieci z Przedszkola Publicznego nr 15 w Rzeszowie. Podczas spotkania z najmłodszymi, przypominali o tym, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe. Wszystkie dzieci otrzymały też od policjantów odblaski.

Dziś również ogłoszony został konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok. Od dziś do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając swoje projekty do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji. 31 sierpnia ogłosimy listę laureatów, w konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji. Zgodnie z regulaminem konkursu oprócz nagrody głównej przewiduje się przyznanie trzech wyróżnień. Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku do informacji.

Inicjatorem działań „Dzień odblasków” jest Komenda Główna Policji. Jej celem jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie jest ono organizowane każdego roku. W Polsce po raz pierwszy „Dzień Odblasków” został przeprowadzony w 2016 roku w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku. Inicjatorem działania była Komenda Główna Policji.

Więcej informacji na temat "Dnia Odblasków" a także konkursu na projekt odblasku na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony