Aktualności

"Podziel się odblaskiem" - przedświąteczne działania Policji

Data publikacji 11.12.2017

"Podziel się odblaskiem" to hasło przedświątecznej akcji policjantów ruchu drogowego. Wczoraj w kościele parafialnym p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozdawali odblaski i przypominali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Tuż po zakończeniu popołudniowej mszy św. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przypomnieli o tym, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych są elementy odblaskowe. Wszystkim chętnym wręczyli też opaski odblaskowe, które ze względu na późną porę dnia i szybko zapadający zmrok od razu zostały przypięte do rękawów. Zgodnie z hasłem akcji policjanci namawiali również do dzielenia się odblaskami - jest to wyraz troski o bezpieczeństwo naszych najbliższych. Zainteresowanie działaniami było ogromne. Policjanci rozdali ponad 200 opasek odblaskowych.

"Podziel się odblaskiem" to cykliczna, przedświąteczna akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego - zwłaszcza w czasie, kiedy szybciej zapada zmrok. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego, który w ciemności porusza się po drodze. Kierowca ma czas, by wyhamować, bądź bezpiecznie ominąć pieszego.

Powrót na górę strony