Podkarpaccy policjanci "SpoKREWnieni służbą" - Aktualności - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Aktualności

Podkarpaccy policjanci "SpoKREWnieni służbą"

Data publikacji 21.03.2018

Podkarpaccy policjanci oddawali dziś krew w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą". W zbiórce, przeprowadzonej w specjalnym mobilnym "Krwiobusie" wzięło udział 49 funkcjonariuszy i pracowników Policji. Dzięki dzisiejszej akcji bank krwi zwiększył swoje zasoby o blisko 20 litrów.

Dziś, na parkingu przed Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie ustawiony został "Krwiobus" - autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwalający na przeprowadzenie zbiórki krwi. W tym mobilnym punkcie, policjanci i pracownicy cywilni Policji z Podkarpacia oddawali dziś od rana krew w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą". Akcja objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej celem jest pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także szerzenie idei ratowania życia ludzkiego.

Od początku marca, w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" zbiórki krwi odbywały się już w kilku miastach na Podkarpaciu, m.in. w Jarosławiu, Przemyślu i Ropczycach. W dzisiejszej wzięło udział 49 osób - policjantów i pracowników podkarpackiej Policji. W jej trakcie personel medyczny pobrał 19 litrów krwi.

Ogólnopolska zbiórka krwi "SpoKREWnieni służbą" potrwa do końca marca.

Powrót na górę strony