Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników XXV Spotkania Młodych w Radymnie

Data publikacji 25.03.2018

Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami XXV Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Impreza o charakterze religijnym odbywa się w dniach 23 – 25 marca w Radymnie oraz okolicznych miejscowościach. Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie udzielali porad młodym osobom z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa

Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozmawiali z uczestnikami XXV Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Podczas spotkania funkcjonariusze informowali o zasadach bezpiecznego przemieszczania się po drodze oraz o zagrożeniach wynikających z uczestnictwa w miejscach gromadzenia się większej liczby osób. Policjanci zwrócili uwagę na odpowiedzialne i rozsądne korzystanie z telefonów komórkowych, tak by nie stały się one przyczyną nieszczęśliwego zdarzenia na drodze.

Funkcjonariusze przypominali pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Zgodnie z przepisami pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują. Korzystanie z elementów odblaskowych znacznie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Uczestnikom zorganizowanego przedsięwzięcia rozdawano materiały informacyjno – edukacyjne dotyczące m.in. problematyki uzależnień, handlu ludźmi, przemocy i agresji oraz bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie informowali także o istocie i celu funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej pod nazwą "Moja Komenda".

 

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

Powrót na górę strony