Aktualności

„Piknik Rodzinny - „My Polacy” i obchody Święta Wojska Polskiego

Data publikacji 16.08.2018

Dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wczoraj przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie zorganizowany był „Piknik Rodzinny – „My Polacy”. W trakcie obchodów Święta Wojska Polskiego przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego.

Wczoraj, przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się Piknik Rodzinny – „My Polacy. Zorganizowany został przez Narodowy Bank Polski we współpracy z władzami województwa i Biurem Programu Niepodległa. Wszystko po to, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste otwarcie pikniku miało miejsce o godz. 16.
 
Przedstawiciele służb mundurowych na specjalnie przygotowanych stanowiskach prezentowali swoje wyposażenie. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozdawali ulotki prewencyjne oraz rozmawiali o bezpieczeństwie. Mówili na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zachęcali mieszkańców do korzystania z tej aplikacji. Dla najmłodszych uczestników policjanci przygotowali kolorowanki oraz komiksy o tematyce prewencyjnej. Promowali bezpieczne zachowania, zwłaszcza teraz podczas trwania wakacji.    

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji demonstrowali radiowozy oraz wyposażenie policjanta, który bierze udział w zabezpieczeniu imprezy. Funkcjonariusze pomagali dzieciom przymierzyć strój ochronny. Policyjni antyterroryści prezentowali robota pirotechnicznego oraz specjalny sprzęt. Chętni mieli możliwość siąść za kierownicą policyjnych motocykli.

15 sierpnia jest dniem obchodów Święta Wojska Polskiego. Przed południem, w wojewódzkich obchodach tego święta, z udziałem żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i Garnizonu Rzeszów, pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego kwiaty złożył insp. Paweł Filipek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

W tym samym dniu uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbyły się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Po raz pierwszy na warszawskiej Wisłostradzie przedefilowało  ponad 2 tysiące osób, w tym pododdział rekonstrukcyjny Policji Państwowej II Rzeczypospolitej, w którego składzie jest dwóch policjantów z garnizonu podkarpackiego. O warszawskich obchodach przeczytasz tutaj.  

Powrót na górę strony