Aktualności

„100 lat Policji - historia, tradycja i teraźniejszość”

Data publikacji 18.06.2019

Komendanci miejscy i powiatowi, przedstawiciele NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz wykładowcy akademiccy i studenci wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „100 lat Policji – historia, tradycja i teraźniejszość”. Konferencja wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych w naszym województwie.

Współorganizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej „100 lat Policji – historia, tradycja i teraźniejszość”, byli Katedra Prawa Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie, Stowarzyszenie Ius Publicum oraz Katedra Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

24 lipca 2019 roku minie 100 lat od uchwalenia ustawy o Policji Państwowej. Konferencja była więc doskonałą okazją do przybliżenia działalności służb policyjnych w różnych układach polityczno -  ustrojowych oraz refleksją nad historią, tradycją i teraźniejszością Policji.

Konferencja odbyła się w dniach 13 i 14 czerwca 2019 roku, w Iwoniczu. Wzięli w niej udział Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa, komendanci miejscy i powiatowi z garnizonu podkarpackiego oraz przedstawiciele zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów. W konferencji uczestniczyli zaproszeni wykładowcy z różnych ośrodków naukowych w kraju i zagranicą.

W trakcie obrad swoje wystąpienia mieli m.in. prof. dr hab. Stronisław Pieprzny, UR w Rzeszowie, prof. dr hab. Iwona Niżnik-Dobosz, UJ w Krakowie, prof. dr hab. Bronisław Sitek, WSGE, dr hab. Marek Mączyński, prof. UJ w Krakowie, dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWM w Olsztynie, dr hab. Piotr Dobosz, prof. UJ w Krakowie, dr hab. Marek Mączyński, prof. UJ w Krakowie oraz przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - mł. insp. dr  Mariusz Skiba, mł. insp. dr Bartłomiej Kowalski i kom. dr Bogusława Sebastianka.

Przygotowano także panel studencki, w którym swoje wystąpienia mieli  m.in. podkom. dr Marcin Dziubak z KWP Rzeszów, dr Bogdan Jaworski z UR, dra hab. Marian Liwo z WSH w Sosnowcu, dr Adam Pietrzkiewicz z AHE w Łodzi i studenci WPiA UR.

 

  • Prelegenci konferencji "100 lat Policji - historia, tradycja i teraźniejszość"
  • Prelegenci konferencji "100 lat Policji - historia, tradycja i teraźniejszość"
  • Komendanci miejscy i powiatowi garnizonu podkarpackiego biorący udział w konferencji "100 lat Policji - historia, tradycja i teraźniejszość"
  • Uczestnicy konferencji "100 lat Policji - historia, tradycja i teraźniejszość"
  • Uczestnicy konferencji "100 lat Policji - historia, tradycja i teraźniejszość"
  • Uczestnicy konferencji "100 lat Policji - historia, tradycja i teraźniejszość"
Powrót na górę strony