Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" z Policją

Data publikacji 03.09.2019

Wraz z początkiem roku szkolnego podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w ramach prowadzonej akcji, odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Zaczerniu. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły.

Po dwumiesięcznej przerwie dzieci i młodzież wróciły do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo, zwłaszcza tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez cały wrzesień odwiedzają przedszkola i szkoły. Podczas spotkań rozmawiają między innymi o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły.  

Kom. Paweł Grześ i  asp. szt. Marcin Skoczylas z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się dziś z dziećmi z  Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Zaczerniu. Przeprowadzili z nimi pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci zachęcali najmłodszych, by pamiętali o elementach odblaskowych i nosili je na kurtkach i plecakach. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni.

Policjanci przypominają rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

 

  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
Powrót na górę strony