Policjant z Rzeszowa zwycięzcą „Biegu o nóż komandosa” - Aktualności - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Aktualności

Policjant z Rzeszowa zwycięzcą „Biegu o nóż komandosa”

Data publikacji 09.10.2019

Starszy sierżant Jakub Burghardt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zdobył „nóż komandosa”. To nagroda dla zwycięzcy XXIII Biegu o nóż komandosa im. gen.broni Włodzimierza Potasińskiego. Zawody w Lublińcu mają rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie.

W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, Służby Ochrony Kolei. W sumie 68 drużyn.

Zawody są bardzo ciężką i wymagającą próbą. Wytyczoną w pięknych lublinieckich lasach. Trasa po raz pierwszy w historii dla kobiet została wydłużona i podobnie jak dla mężczyzn miała dystans 10 km. Prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami, piaszczystymi odcinkami. Główna trudność tego biegu polega na tym, że pokonywany jest w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach Mistrzostw, bezkonkurencyjni okazali się policyjni biegacze wchodzący w skład reprezentacji polskiej Policji, którzy wygrali obydwie klasyfikacje indywidualne, a także klasyfikację drużynową kobiet.

W kategorii mężczyzn najlepszy był zawodnik reprezentacji polskiej Policji st.sierż. Jakub Burghard, który zdobył tytuł Mistrza Polski.

Więcej o zawodach na stronie KGP.

St. sierż. Jakub Burghardt w Policji pracuje od 2013 roku. Na co dzień służbę pełni w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jakub to policjant z prawdziwym sportowym zacięciem. Od  zawsze pasjonował się sportem, a swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze szkole podstawowej. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Przez wiele lat był reprezentantem kadry Polski w lekkiej atletyce, gdzie wielokrotnie reprezentował nasz kraj na różnych zawodach, często międzynarodowych. Startował w wielu biegach ulicznych, wygrywając największe. Swoją sportową karierę kontynuuje w reprezentacji lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji.

Gratulujemy naszemu Koledze. Życzymy mu dalszych sukcesów.

Powrót na górę strony