Aktualności

Policyjna gala Mistrzów Sportu. Podkarpaccy policjanci wśród wyróżnionych

Data publikacji 27.11.2019

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Krasiński wyróżnili najlepszych policyjnych sportowców. Wśród setki wyróżnionych policjantów i pracowników Policji znaleźli się również podkarpaccy funkcjonariusze.

Siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie była miejscem tej wyjątkowej uroczystości. Podczas gali, z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej wyróżniono stu policjantów i pracowników Policji, którzy w różnych dyscyplinach sportowych zdobywają medale i tytuły mistrzowskie na arenach w Polsce i na świecie. Więcej o gali tutaj.

Wśród setki wyróżnionych znaleźli się również podkarpaccy policjanci. Byli to: asp. Szymon Bajor  - Mistrz Polski Służb Mundurowych w K1/MMA/Kickboxingu,  st. sierż. Jakub Burghardt  - Mistrz Polski Służb Mundurowych w biegach lekkoatletycznych, kom. Łukasz Pieniążek - Mistrz Polski Służb Mundurowych w badmintonie - funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz sierż. szt. Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli - Mistrz Polski Policji w kolarstwie szosowym.

Wyróżnieni policjanci na swoim koncie mają kilkadziesiąt zwycięstw, pucharów i wyróżnień, a sport wypełnia ich czas po służbie i daje im wiele satysfakcji.

Pisaliśmy już o sukcesach naszych podkarpackich mistrzów:

- Jakub Burghardt - Rzeszowski policjant - pasjonat biegania

- Krzysztof Parma - Zwycięzca Pierwszych Mistrzostw Polski Policji w kolarstwie szosowym

- Łukasz Pieniążek - Sport – to jego pasja

 • st. sierż. Jakub Burghardt
  st. sierż. Jakub Burghardt
 • sierż. szt. Krzysztof Parma
  sierż. szt. Krzysztof Parma
 • kom. Łukasz Pieniążek
  kom. Łukasz Pieniążek
 • Foto: policja.pl
  Foto: policja.pl
 • Foto: policja.pl
  Foto: policja.pl
 • Foto: policja.pl
  Foto: policja.pl
Powrót na górę strony