Dzień Bezpiecznego Internetu z udziałem policjantów - Aktualności - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu z udziałem policjantów

Data publikacji 11.02.2020

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nienadówce. Głównym tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.

W związku z obchodami 11 lutego 2020 r. Dnia Bezpiecznego Internetu, podinsp. Alina Pieniążek i asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili dzisiaj w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce prelekcje, w których udział wzięli uczniowie klas IV – VIII. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z internetu, na czym polega zjawisko cyberprzemocy, a także w jaki sposób unikać tego typu zagrożeń. Przedstawiony został problem szkodliwych treści, które mogą wywoływać negatywne emocje u dzieci lub promują niebezpieczne zachowania. Prowadzący przedstawili również konsekwencje prawne czynów karalnych oraz przejawów demoralizacji, do których dochodzi w sieci. Słuchacze uzyskali wskazówki, gdzie mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji, kiedy staną się ofiarą cyberprzemocy.

Tego typu spotkania informacyjno – edukacyjne są częścią działań realizowanych przez podkarpacką Policję w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w naszym kraju. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI w bieżącym roku są także Facebook Polska oraz Google Polska. Patronatem honorowym akcję objęły: Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Co roku organizatorzy zachęcają inne podmioty do realizowania w miesiącu lutym lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

 

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

Powrót na górę strony