Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Data publikacji 03.06.2020

Tegoroczne wakacje bez wątpienia będą wyglądały zupełnie inaczej niż wszystkie inne do tej pory. Obecna sytuacja i obowiązujące ograniczenia, nakładają nowe obowiązki na organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Aby odpowiedzieć na nurtujące pytania, Kuratorium Oświaty zorganizowało wideokonferencję. Uczestniczyli w niej także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci z wydziału prewencji, sztabu policji oraz ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, wzięli dziś udział w wideokonferencji poświęconej organizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Organizatorami byli pracownicy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Uczestniczyli w niej również sami organizatorzy letniego wypoczynku.

Poruszane zagadnienia dotyczyły organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji. Mimo obecnej sytuacji będzie on możliwy, oczywiście przy uwzględnieniu określonych ograniczeń.

Organizatorzy będą musieli stosować się do określonych wytycznych i procedur, które dotyczą m. in. wyżywienia uczestników, bazy noclegowej, wyposażenia w środki ochrony osobistej oraz zachowania się w sytuacji podejrzenia zakażeniem koronawirusem wśród uczestników, kadry i innych pracowników wypoczynku.