Aktualności

Bezpieczne przejścia dla pieszych - podsumowanie programu „Razem bezpieczniej”

Data publikacji 23.07.2020

Podczas wczorajszej konferencji zostały przedstawione wnioski w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Rządowy program jest największym przedsięwzięciem profilaktycznym w obszarze bezpieczeństwa. Realizowane projekt opierają się na współpracy z organami administracji rządowej, samorządowej i organizacjami pozarządowymi. W konferencji uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

O szczegółach dotyczących tegorocznego naboru poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W spotkaniu z mediami uczestniczyli także Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa oraz zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego PUW w Rzeszowie Jakub Dzik.

W sumie wojewodowie przekazali do MSWiA 314 lokalnych propozycji projektów profilaktyczno-prewencyjnych, które zaproponowały gminy i powiaty w kontekście bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Po ocenie merytorycznej, Międzyresortowy Zespół ds. „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” wyłonił 68 projektów, które otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę 6 000 000 zł w ramach celu szczegółowego nr 2 –  Bezpieczne przejścia dla pieszych.

Więcej o konferecji na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Źródło: PUW Rzeszów

Powrót na górę strony