Wakacje 2020 na Podkarpaciu - podsumowanie działań - Aktualności - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Aktualności

Wakacje 2020 na Podkarpaciu - podsumowanie działań

Data publikacji 04.09.2020

O ponad 80 mniej wypadków, mniej też osób rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy 2020 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji, które okazały się bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne.

Policyjne działania "Bezpieczne wakacje 2020" rozpoczęły się 26 czerwca, wraz z zakończeniem roku szkolnego. Przez ponad dwa miesiące, o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia dbali policjanci ruchu drogowego.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 269 wypadków. W tych zdarzeniach ranne zostały 293 osoby, a życie na drodze straciło 17 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę aż 820 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 922). 

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które jej potrzebowały. Tutaj znajdziesz podsumowanie wakacyjnych działań policjantów z Polańczyka.

Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 8 osób. Rok wcześniej, podczas odpoczywania nad wodą utonęło 10 osób.

Powrót na górę strony