Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
Kierował fiatem mając dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów
Policjanci z jasielskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy i nie może prowadzić samochodu. Dodatkowo okazało się, że 45-latka obowiązują dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sąd.
Jasło -
Policjanci szkolili personel medyczny w zakresie rozpoznawania ofiar przemocy domowej wśród pacjentów
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy wzięli udział w szkoleniu dla personelu dębickiego szpitala. Głównym tematem spotkania było rozpoznawanie potencjalnych ofiar przemocy domowej wśród pacjentów oraz omówienie zmian w przepisach dotyczących procedury zakładania niebieskiej karty.
Dębica -
Prowadził samochód mając blisko 2,5 promila alkoholu
Mimo surowych konsekwencji i utraty prawa jazdy, policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Wczoraj, policjanci ruchu drogowego z Przeworska, zatrzymali pijanego kierowcę mitsubishi. 48-latek miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.
Przeworsk -
Sześciu kierowców straciło prawo jazdy
Podczas minionego weekendu, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, zatrzymali na trzy miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami sześciu kierowcom. W pięciu przypadkach powodem była prędkość, ostatni z nich stracił prawo jazdy za przewóz osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.
KWP -
Wypadek drogowy z udziałem trzech pojazdów
W Kołaczycach na drodze krajowej nr 73 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i dwóch pojazdów ciężarowych. W wyniku zdarzenia kierujący renault poniósł śmierć na miejscu. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwały do godz. 14.
Jasło -
13 kierujących straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę
Policjanci z dębickiej drogówki, podczas weekendu zatrzymali 13 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy stracili możliwość kierowania pojazdami na trzy miesiące.
Dębica -
Odpowiedzą za kradzież narzędzi
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu niżańskiego. 26 i 38-latek, ukradli narzędzia mechaniczne i elementy wyposażenia maszyny wykorzystywanej w przemyśle leśnym i schowali je w bagażniku pożyczonego auta. Właściciel oszacował straty na blisko 3 tysiące złotych. Niżańscy policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Nisko -
Policjanci sprawdzają akweny
Niskie temperatury sprawiają, że lód na zbiornikach wodnych jest niepewny. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki są niebezpieczne. Dlatego tarnobrzescy policjanci sprawdzają akweny i przestrzegają przed niebezpieczeństwem związanym z wchodzeniem na niepewny lód. Do takiej sytuacji doszło w Sokolnikach. Dwóch amatorów wędkarstwa, weszło na zamarznięty zbiornik i chodzili po lodzie. Na szczęście nie doszło do tragedii. Apelujemy, aby nie ignorować zagrożenia !!!
Tarnobrzeg -
Szczęśliwy finał poszukiwań 19-latka
Jednym z zadań policjantów jest ochrona życia i zdrowia, dlatego zgłoszenia dotyczące zaginięcia osoby zawsze są traktowane priorytetowo. W środę, niżańscy funkcjonariusze, w niespełna trzy godziny od zgłoszenia, odnaleźli 19-letniego mieszkańca naszego powiatu, którego zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina. Młody mężczyzna wymagał stałej opieki, a warunki atmosferyczne mogły zagrażać jego życiu.
Nisko