Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjant w czasie wolnym od służby pomógł mężczyźnie
Rzeszowski policjant, po zakończonej służbie, wykazał się empatią i troską o los drugiego człowieka. Wiedząc, że jego koledzy szukają mężczyzny, którego życie jest zagrożone, postanowił pomóc. Zauważył go kilka ulic dalej, zaopiekował się nim i wezwał ratowników medycznych. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.
Rzeszów -
"Świeć przykładem - Noś Odblaski" - policjanci dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów policjantów. Realizując to zadanie, funkcjonariusze organizują i włączają się w działania edukacyjno-informacyjne. W konferencji dotyczącej bezpieczeństwa i w akcji rozdawania odblasków, zorganizowanej przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego wziął udział pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli mł. insp. Mariusz Stasiak oraz funkcjonariusze stalowowolskiej jednostki. Działania te wpisują się w ogólnopolską akcję „Świeć przykładem - Noś odblaski”.
Stalowa Wola -
Policjanci oddali hołd tragicznie zmarłemu ratownikowi medycznemu
Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, uczcili pamięć tragicznie zmarłego ratownika medycznego z Siedlec. Przed budynkiem komendy rozbrzmiały sygnały policyjnych radiowozów.
KWP -
Miał na liczniku 115 km/h. Okazało się, że kolejny raz przekroczył prędkość
Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli kierowcę porsche, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 115 km/h. Okazało się, że był już karany za przekroczenie prędkości. Mieszkaniec powiatu jarosławskiego poniósł konsekwencje - stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 4 tys. złotych i 14 punków karnych.
Tarnobrzeg -
Policjanci z Podkarpacia zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Podkarpaccy policjanci włączyli się w 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy oraz wolontariuszom, na rzeszowskim Rynku, funkcjonariusze przygotowali stoiska promocyjne. Podczas spotkań z mieszkańcami, rozmawiali o bezpieczeństwie oraz promowali zawód policjanta.
KWP -
Podsumowanie działań „Trzeźwe popołudnie”
Podkarpaccy policjanci prowadzili w piątek działania pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących pojazdami. Policjanci skontrolowali ponad 13 tys. kierowców.
KWP -
Policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas finału WOŚP
W najbliższą niedzielę odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielu podkarpackich miastach zaplanowano liczne wydarzenia, podczas których wolontariusze z charakterystycznymi puszkami zbierać będą darowizny. Jak co roku, podkarpaccy policjanci zadbają o bezpieczeństwo zarówno kwestujących, jak i uczestników Finału. Mundurowi z Podkarpacia włączyli się także w licytacje na rzecz WOŚP.
KWP -
Międzynarodowe warsztaty na temat przeciwdziałania handlowi ludźmi
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się międzynarodowe warsztaty interdyscyplinarne poświęcone wykrywaniu i zapobieganiu handlowi ludźmi w strefach przygranicznych, realizowane przez organizację Kids in Need of Defense (KIND) przy wsparciu Fundacji Howarda G. Buffeta oraz rządu w Norwegii, we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. W przedsięwzięciu wzięli udział funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
KWP -
Leżajsk: Alko- i narko-gogle wspomogą pracę policyjnych profilaktyków
Symulatory stanów odurzenia trafiły w ręce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, którzy w swojej codziennej służbie odpowiedzialni są za profilaktykę społeczną. Ich możliwy był dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Leżajsku.
Leżajsk -
Tymczasowy areszt dla podejrzanego o popełnienie wielu przestępstw
Jasielscy kryminalni zatrzymali 39-latka, który jest podejrzany o wielokrotne złamanie przepisów kodeksu karnego w ciągu ostatnich miesięcy. Mieszkaniec Jasła posiadał przy sobie narkotyki oraz znęcał się nad swoim ojcem. Ponadto dokonał uszkodzenia cudzego mienia, a straty, które w ten sposób wyrządził wyniosły blisko 19 tys. złotych. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.
Jasło

