Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Spotkanie z członkami Polskiego Związku Niewidomych
Ciągła ewolucja metod stosowanych przez sprawców oszustw, zmiana opowiadanych przez nich legend, generuje potrzebę szukania nowych rozwiązań służących ograniczeniu tego społecznie niepożądanego zjawiska. Edukacja osób, które w sposób szczególny zagrożone są tego typu przestępstwem, to przede wszystkim przekazywanie im wiedzy na temat mechanizmów działania sprawców. Wczoraj mundurowy gościł w przeworskim kole Polskiego Związku Niewidomych. Spotkanie obyło się w ramach obchodów Powiatowego Święta Niewidomych pn. „Dzień Białej Laski”.
Przeworsk -
Tragiczny wypadek w Bieździadce. Nie żyją dwie piesze
Wyjaśniane są okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło dziś rano w miejscowości Bieździadka, w powiecie jasielskim. Kierujący hondą potrącił dwie kobiety. Niestety życia 45 i 65-latki nie udało się uratować. Zginęły na miejscu.
Jasło -
Spotkanie przedszkolaków z leżajskimi policjantami
W przedszkolu "Promyczek" w Leżajsku odbyło się wyjątkowe spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Wizyta zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, co podkreślały niebieskie stroje, w które ubrane były wszystkie przedszkolaki.
Leżajsk -
Wsiedli za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu
Policjanci z jasielskiej komendy udaremnili dalszą jazdę kolejnym kierującym, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Czterech z nich odpowie za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostałych dwóch za wykroczenia.
Jasło -
Chciała sprzedać sukienkę - straciła 4 tys. złotych
4 tys. złotych straciła mieszkanka naszego powiatu, która na jednym z portali wystawiła na sprzedaż sukienkę. Oszustka zainteresowana zakupem, skontaktował się z kobietą za pomocą komunikatora. Aby sfinalizować transakcję poleciła jej zainstalować aplikację. Tym samym, pokrzywdzona umożliwiła oszustce dostęp do swojego konta bankowego. Policjanci przypominają, aby podczas transakcji pieniężnych zachować szczególną ostrożność!
Nisko -
Podziękowania dla Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej
Na ręce nadkom. Adama Mielnickiego Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej wpłynęły podziękowania od Dyrektora Szkoły Podstawowej w Cmolasie. Podziękowania dotyczyły zaangażowania kolbuszowskich funkcjonariusz w sprawę wyeliminowania zagrożeń stwarzanych przez kierujących w rejonie szkoły, którzy się nie stosują się do obowiązujących przepisów.
Kolbuszowa -
#ZnamTeNumery – kolejna odsłona akcji uświadamia jak przestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję!
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, Telewizję Puls, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i Fundację Telewizji Puls „Pod Dębem”, rozpoczęto kolejną odsłonę kampanii skierowanej do seniorów i ich bliskich.
KGP -
Dwóch kierowców straciło prawo jazdy
Funkcjonariusze lubaczowskiej drogówki starają się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Wyciągają konsekwencje wobec kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. W minionym tygodniu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy poruszali się zdecydowanie za szybko. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami oraz stracili prawo jazdy na 3 miesiące.
Lubaczów -
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno-filmowego pn. "Artystyczny przeWODNIK"
10 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-filmowy pn. "Artystyczny przeWODNIK" zorganizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, pod patronatem Fundacji PZU. Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wyróżnione w konkursie zostały dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Grzęsce. Dziś, Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku mł. insp. dr Bartłomiej Kowalski pogratulował im i wręczył nagrody. Nagrody dla finalistów zostały ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundację PZU.
Przeworsk -
Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
KWP
