Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Promocja oficerska 87 absolwentów Akademii Policji w Szczytnie
3 października 2024 r. o godzinie 11:00 w auli im. Władysława Stasiaka w budynku Biblioteki rozpoczęła się uroczysta promocja 87 absolwentów Akademii Policji w Szczytnie na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji – podkomisarza Policji. Przypieczętowania aktu promocji, poprzez przyjęcie oficerskiej przysięgi oraz symboliczne uderzenie szablą mianowanych funkcjonariuszy, dokonał nadinsp. dr Rafał Kochańczyk – Zastępca Komendanta Głównego Policji.
KGP -
Policjanci rozdawali odblaski pieszym i rowerzystom
Niekorzystne warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi i rowerzyści na drodze bywają słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci rozdawali im elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że jeden mały odblask przyczepiony do ubrania, może uratować życie!
Przeworsk -
Wspólne patrole ze strażą ochrony kolei
Lubaczowscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili wspólne działania w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Prowadzone działania ukierunkowane były również na przeciwdziałanie niszczeniu mienia i zapobieganiu kradzieżom elementów infrastruktury kolejowej. Funkcjonariusze sprawdzali także miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.
Lubaczów -
Świeć Przykładem - Noś Odblaski!
1 października 2024 r. Policja kolejny raz rozpoczęła akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa do końca roku.
-
Podsumowanie działań – „Trzeźwy poranek”
Dziś, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie naszego województwa. W ciągu kilku godzin skontrolowano prawie 13 tys. kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali 26 kierujących, którzy wsiedli za kierownice po alkoholu.
KWP -
Eskorta rodzącej kobiety do rzeszowskiego szpitala
Policjanci z Sokołowa Małopolskiego, eskortowali samochód, w którym jechała rodząca kobieta. Dzięki pomocy mundurowych kierowca toyoty i jego pasażerka szybko i bezpiecznie dotarli do szpitala.
Rzeszów -
Zakończenie Operacji „Powódź 2024”
Zakończyła się policyjna operacja o kryptonimie „Powódź 2024”, która oficjalnie rozpoczęła się 16 września, na mocy decyzji Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Boronia. Ale ciężka służba polskich policjantów na terenach dotkniętych klęską żywiołową zaczęła się kilka dni wcześniej i trwa nadal, ponieważ we wszystkich miejscach, gdzie przeszła wielka woda, pozostał ogrom zniszczeń.
KGP -
Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 w APwSz
2 października br. w auli im. Władysława Stasiaka Akademii Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 z udziałem nadinsp. dr. Rafała Kochańczyka – Zastępcy Komendanta Głównego Policji oraz Pani Agaty Furgały – Dyrektora Departamentu Porządku Publicznego MSWiA.
KGP -
Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym
Przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie odpowiadać ośmioro nastolatków. Przemocą zmuszali 16-latka do określonego zachowania. Dodatkowo cała sytuacja była przez nich nagrywana telefonami komórkowymi.
Sanok -
Policjantki na pikniku z okazji Święta Patrona Powiatu Jarosławskiego rozdawały dzieciom odblaski
Z okazji Święta Patrona Powiatu Jarosławskiego Świętego Michała Archanioła, Starosta Jarosławski Kamil Dziukiewicz zorganizował piknik, połączony z pokazem sprzętu policyjnego i strażackiego. Partnerami tego wydarzenia byli Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu podinsp. Jan Wojtowicz oraz Komendant Powiatowy PSP bryg. Marek Ochenduszka. Podczas pikniku policjantki w ramach akcji „Świeć Przykładem - Noś odblaski” rozdawały dzieciom elementy odblaskowe.
Jarosław