Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pomagali mieszkańcom i wspierali służby w walce z żywiołem
Sytuacja związana z zagrożeniem powodziowym na terenie województwa dolnośląskiego jest już stabilna. Trwa proces odbudowy zniszczonych przez żywioł terenów. W najtrudniejszych chwilach liczyło się wsparcie i zaangażowanie wielu służb, które w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców stawiały czoła trudnym wyzwaniom. W działania pomocowe zaangażowani byli także podkarpaccy policjanci. Wczoraj, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk, podziękował im za służbę na terenach dotkniętych żywiołem.
KWP -
Policyjne działania z wykorzystaniem drona
Podkarpaccy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po raz kolejny, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, do swoich działań, wykorzystali drona. Bezzałogowy statek powietrzny daje wiele możliwości i okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach.
KWP -
Podziękowania dla mieleckiego dzielnicowego
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu wpłynęły podziękowania w związku z okazaną życzliwością i wsparciem, jaką otrzymali mieszkańcy Alei Niepodległości 20 w Mielcu od dzielnicowego asp. Grzegorza Wariasa. Takie wyrazy uznania są bardzo miłe i stanowią jeszcze większą motywację do codziennej służby. Publikujemy treść listu.
Mielec -
Łańcut: Odebrał telefon. Stracił 19 tys. złotych
Policja przestrzega przed telefonami od osób podszywających się pod pracowników banków. W ostatnim czasie ofiarą przestępców padł 34-letni mieszkaniec Łańcuta. Mężczyzna stracił 19 tys. złotych.
Łańcut -
Lubaczów: Powiatowy piknik edukacyjny ,,W lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo’’ – bezpieczny powrót do szkoły
Na stadionie w Wielkich Oczach odbył się Powiatowy Piknik Edukacyjny ,,W lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo’’ – bezpieczny powrót do szkoły. W pikniku udział wzięli uczniowie klas od I do III szkół podstawowych z powiatu lubaczowskiego. Piknik został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Centrum Kultury w Wielkich Oczach oraz Komendę Powiatową Policji w Lubaczowie.
Lubaczów -
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem uratowali kobietę z pożaru
Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem, uratowali to co najcenniejsze - ludzkie życie. Wiedząc, że w ogarniętym ogniem budynku może znajdować się osoba, natychmiast dostali się do środka. Odnalezioną w silnie zadymionym pomieszczeniu seniorkę, dzielnicowy wyniósł z budynku na rękach. Funkcjonariusze udzielili 93-latce pierwszej pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia. Pomoc mundurowych przyszła na czas i kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.
Nisko -
Wojewódzkie eliminacje do I Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych
Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie odbyły się wczoraj wojewódzkie eliminacje do I Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych. W zmaganiach udział wzięli uczniowie ze szkół w Jarosławiu i Stalowej Woli. Zwycięskiej drużynie nagrody wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk.
KWP -
Był poszukiwany. Przyjechał na mecz i wpadł w ręce policjantów
48-letni mężczyzna poszukiwany przez Policję za kradzieże z włamaniem przyjechał na mecz piłki nożnej Siarka Tarnobrzeg - Star Starachowice. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Wpadł w ręce mundurowych kilka minut po ostatnim gwizdku. Mieszkaniec Starachowic trafił do policyjnej izby zatrzymań. Najbliższy rok i sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym.
Tarnobrzeg -
Krosno: Doskonalenie procedur współdziałania służb wobec potencjalnych zagrożeń
Policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach służb ratowniczych na terenie zakładów petrochemicznych w Jedliczu. Celem działań było doskonalenie obowiązujących procedur w przypadku awarii kluczowych elementów infrastruktury obiektu i minimalizacji jej skutków.
Krosno -
Szybka jazda na "podwójnym gazie"
Policjanci z przemyskiej drogówki ujawnili dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na szybką jazdę na "podwójnym gazie". Kierujący oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h, a kierujący citroenem, aż o 89 km/h i dodatkowo nie posiadał uprawnień.
Przemyśl
