Wydarzenia

Policjanci odzyskali opla, który kilka godzin wcześniej został skradziony

Data publikacji 15.01.2022

Zaledwie kilku godzin potrzebowali policjanci, by odzyskać skradzionego opla. Sprawca włamał się do usytuowanego na terenie prywatnej posesji garażu i ukradł zaparkowany tam samochód. Przestępca został szybko zatrzymany, a pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W środę przed godz. 18, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o kradzieży osobowego opla w miejscowości Kombornia. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca włamał się do garażu znajdującego się na terenie prywatnej posesji, z wnętrza którego ukradł samochód i odjechał nim w nieustalonym kierunku. 

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, której zadaniem było zebranie jak największej ilości informacji dotyczących zaistniałego zdarzenia oraz zabezpieczenie śladów przestępstwa. Ponadto, informacja o kradzieży samochodu została przekazana wszystkim policjantom pełniącym służbę na terenie miasta i powiatu oraz funkcjonariuszom sąsiednich jednostek.

W czasie, gdy policjanci patrolowali okoliczne miejscowości, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy realizowali czynności operacyjne ukierunkowane na ustalenie osób mogących mieć związek z kradzieżą opla.

Około godz. 23.30, na ul. Grodzkiej w Krośnie policjanci kryminalni zauważyli przejeżdżającego opla, który podobny był do samochodu skradzionego kilka godzin wcześniej w Komborni. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas szczegółowego sprawdzenia jego numerów identyfikacyjnych potwierdziło się, że pochodzi on z kradzieży. Odzyskany opel został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Do policyjnego aresztu trafił 20-letni kierujący oplem oraz towarzyszący mu 19-latek. Starszy z mężczyzn jest mieszkańcem gminy Domaradz, a jego młodszy kompan zamieszkuje na terenie jednej z miejscowości w gminie Haczów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem.

Ponadto ustalono, że mężczyzna odpowiedzialny jest za inne kradzieże, do których dochodziło na terenie kilku miejscowości powiatu krośnieńskiego. Przestępczym łupem podejrzanego padł m.in. sprzęt komputerowy oraz rowery górskie. W kradzieży jednośladów miał mu pomagać młodszy z zatrzymanych, który również został przesłuchany. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.    

 

Powrót na górę strony