Wydarzenia

Policjanci promowali bezpieczeństwo na stoku narciarskim

Data publikacji 25.01.2022

Promocja odpowiedzialnych zachowań na stoku oraz zasad narciarskiego dekalogu, były jednym z elementów obchodów Światowego Dnia Śniegu. W organizację święta miłośników białego szaleństwa w Chyrowej, aktywnie włączyli się także podkarpaccy policjanci.

Światowy Dzień Śniegu - to cyklicznie organizowane wydarzenie, którego ideą jest zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Tego dnia w wielu krajach świata organizowane są zawody sportowe połączone z różnorodnymi kampaniami edukacyjnymi. Mottem imprezy jest hasło „Explore, enjoy, experience”, co znaczy „Odkrywaj, baw się, doświadczaj”. 

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Śniegu odbyły się m.in. na terenie stacji narciarskiej w Chyrowej. W organizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się podkarpaccy policjanci, którzy promowali odpowiedzialne zachowania na stoku oraz przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy w trakcie nadchodzących ferii. Mundurowi omawiali także obowiązki narciarzy i snowboardzistów na stoku oraz zasady dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Policjanci promowali również ogólnopolską kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", zachęcając do uczestnictwa w konkursie plastyczno - filmowym "Śnieżny dekalog ". Funkcjonariusze rozdawali odblaski, broszury informacyjne oraz zimowe gadżety przekazane przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji.

Mundurowi zorganizowali także konkurs wiedzy o bezpieczeństwie oraz przeprowadzili pogadankę dla najmłodszych narciarzy. W wydarzeniu wzięli udział policjanci komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze krośnieńskiej jednostki.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są tutaj.

  • policjanci podczas prelekcji dla dzieci na stoku
  • policjanci podczas prelekcji dla dzieci na stoku, na pierwszym planie dziecko w kasku narciarskim
  • policjant podczas prelekcji dla dzieci na stoku
Powrót na górę strony