Wydarzenia

Pijany kierujący dachował renaultem w Iwoniczu

Data publikacji 27.05.2022

Około 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący, którego renault dachowało w Iwoniczu. 52-latek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.

Wczoraj po godz. 20, służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego na ul. Długiej w Iwoniczu. Wstępnie ustalono, że 52-letni kierujący renaultem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uszkodził ogrodzenie jednej z prywatnych posesji. W wyniku zdarzenia samochód przewrócił się na dach, a znajdujący się w jego wnętrzu mężczyzna został uwięziony. 

Ratownicy, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, uwolnili kierowcę z wraku samochodu. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do krośnieńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a samochód został odholowany na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.

 

Powrót na górę strony