Wydarzenia

„Bezpieczne wakacje” w Rymanowie-Zdroju

Data publikacji 27.06.2022

Krośnieńscy policjanci spotykają się z mieszkańcami powiatu podczas odbywających się w regionie pikników rodzinnych. Tego typu imprezy są dobrą okazją do rozmów o bezpieczeństwie zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i osobami dorosłymi.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie uczestniczyli w IX edycji „Pikniku Rodzinnego” organizowanego na terenie kompleksu uzdrowiskowego w Rymanowie-Zdroju. Policjanci promowali odpowiedzialne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku wśród dzieci i dorosłych.

Mundurowi przygotowali stoisko z materiałami prezentującymi realizowane programy profilaktyczne i przeprowadzili pokaz sprzętu, wykorzystywanego w codziennej służbie. Policjanci przypominali podstawowe przepisy ruchu drogowego, wskazywali też zagrożenia, związane z działalnością cyberprzestępców w wirtualnej rzeczywistości.

Policyjna strefa bezpieczeństwa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych i ich opiekunów, ale także kuracjuszy i seniorów odwiedzających Rymanów-Zdrój. Spotkanie stało się także doskonałą okazją do promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

Działania realizowano w ramach kampanii „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  • policjanci prezentują uczestnikom spotkania policyjny motocykl. W tle namiot profilaktyczny
  • policjanci prezentują uczestnikom spotkania policyjny motocykl. W tle namiot profilaktyczny
  • Policjanci podczas pikniku w Rymanowie Zdroju w namiocie profilaktycznym prezentują wyposażenie wykorzystywane w ich codziennej służbie
Powrót na górę strony