„Trzeźwy weekend” na krośnieńskich drogach
Krośnieńscy policjanci podsumowali dwudniowe działania „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 1240 kierowców. Ujawnili 6 kierujących, którzy usiedli za kierownicą, mimo wypitego wcześniej alkoholu.
14 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie uczestniczyło w dwudniowych działaniach „Trzeźwy weekend”. W ramach prowadzonej akcji ujawnili 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu i 4 osoby, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.
W sobotę, około godz. 10, podczas kontroli prowadzonej w miejscowości Równe, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego volvo. 50-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego miał około 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany.
Niespełna godzinę później, na ul. Bema w Krośnie, policjanci zatrzymali 37-letniego kierującego oplem. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Tego samego dnia, około godz. 17.45 na ul. Łukasiewicza w Jedliczu, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu pijanego rowerzystę. 62-latek miał blisko 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Niedzielna odsłona akcji „Trzeźwy weekend” przyniosła kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Badanie stanu trzeźwości 23-letniego kierującego volkswagenem, który kilka minut po północy podróżował ul. Bieszczadzką w Krośnie, wykazało około 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Podobny wynik osiągnął 24-latek w bmw, który około godz. 17 został poddany kontroli w miejscowości Dobieszyn.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-letni kierujący peugeotem, który około godz. 23.30 został zatrzymany na ul. Wojska Polskiego w Krośnie. Mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w swoim organizmie. Nietrzeźwy krośnianin został wyeliminowany z ruchu dzięki zgłoszeniu innego kierowcy, który zwrócił uwagę na jadącego całą szerokością jezdni, tzw. „wężykiem” peugeota.
W efekcie przeprowadzonych działań, sześciu amatorów jazdy na „podwójnym gazie” za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego w skutkach wypadku. Dlatego też dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.