Wydarzenia

„Bezpieczne wakacje” w ogródku jordanowskim

Data publikacji 14.07.2022

Propagowanie odpowiedzialnych form spędzania wolnego czasu oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, to główne tematy spotkania z dziećmi w krośnieńskim ogródku jordanowskim. Policyjny profilaktyk wraz z przedstawicielem straży miejskiej przypominali również o cyberprzestępstwach oraz innych zagrożeniach czyhających na najmłodszych w sieci.

Policyjny profilaktyk wraz ze strażnikiem miejskim, na terenie ogródka jordanowskiego w Krośnie rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym, wakacyjnym wypoczynku. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili sposoby odpowiedzialnego spędzania wolnego czasu, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Ponadto, mundurowi przypominali zasady poruszania się po drogach, wskazywali zagrożenia czyhające na najmłodszych w internecie, a także przestrzegali przed cyberprzestępcami. Zwieńczeniem spotkania był konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”, podczas którego dzieci artystycznie uzewnętrzniły swoje wyobrażenie dotyczące odpowiedzialnego wypoczynku.

Najlepsze prace zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plastyczno-filmowego pn. "Artystyczny przeWODNIK", promującego bezpieczny wypoczynek nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Fundacja PZU.

Działania zrealizowano w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  

 

 

  • policjant i strażnik miejski podczas prelekcji dla dzieci. Na pierwszym planie siedzące na krzesełkach dzieci słuchające wykładu
  • policjant i strażnik miejski podczas prelekcji dla dzieci, wskazując na elementy wyposażenia roweru. Na pierwszym planie siedzące na krzesełkach dzieci słuchające wykładu
  • prace plastyczne przygotowane przez dzieci w ramach konkursu "Bezpieczne wakacje"
Powrót na górę strony