Wydarzenia

Kierujący peugeotem miał blisko 2,5 promila alkoholu

Data publikacji 22.09.2022

Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierującego peugeotem. 38-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia.

Wczoraj po godz. 13, policjanci otrzymali informację o jadącym w kierunku Iwonicza peugeocie, którego kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd na ul. Długiej w Iwoniczu i zatrzymali go do kontroli.

Za kierownicą peugeota siedział 38-latek, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło podejrzenia interweniujących policjantów. Kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu 38-latkowi, a jego samochód został odholowany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrażenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.

 

Powrót na górę strony