Wydarzenia

Potrącenie pieszego w Rymanowie-Zdroju

Data publikacji 28.11.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, do którego doszło w Rymanowie-Zdroju. Kierujący audi potrącił 61-letniego mężczyznę, który z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę około godz. 17, na ulicy Zdrojowej w Rymanowie-Zdroju. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-letni kierowca audi, jadąc w kierunku miejscowości Królik Polski, w rejonie oznakowanym przejściu dla pieszych, potracił 61-latka. Pieszy z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Zarówno kierujący, jak i poszkodowany zostali przebadani na stan trzeźwości. 48-latek był trzeźwy, natomiast pieszy miał około 1,6 promila alkoholu w swoim organizmie.

Trwa postępowanie, które pozwoli wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.  
 

 

  • Na pierwszym planie przejście dla pieszych i po prawej stronie znak informujący o przejściu. W tle tył samochodu marki audi, które uczestniczył w zdarzeniu oraz stojący na lewym pasie policyjny radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi w kolorze niebieskim
  • Uszkodzenia powypadkowe przedniej części audi, m.in. wyrwany reflektor i zniszczona pokrywa silnika
Powrót na górę strony